Odwieczny dylemat każdego faceta, krawat czy mucha, mucha czy krawat? Niejednokrotnie pewnie, przed wyjściem na wesele, spotkanie biznes...

Krawat czy mucha?

/
0 Comments

Odwieczny dylemat każdego faceta, krawat czy mucha, mucha czy krawat? Niejednokrotnie pewnie, przed wyjściem na wesele, spotkanie biznesowe, czy imprezę rodzinną, zastanawiałeś się co na siebie włożyć. Oto kilka wskazówek :)

Krawat? Śledzik czy zwykły?Nie ulega wątpliwości, że krawat to obowiązkowy element męskiej garderoby i jeśli jeszcze nie masz go swojej w szafie, to natychmiast pędź do sklepu! Krawat to atrybut męskości, musisz go mieć! Najpopularniejszy jest bez wątpienia ten, w kolorze czarnym. Nie bez powodu, taki wybór pasuje do wszystkiego, zarówno do eleganckiego garnituru, jak również luźnej, codziennej stylizacji. Dziś sklepy dają nam jednak o wiele większy wybór. Poczynając od koloru, poprzez wzorek, krój, na długości kończąc. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto w tym miejscu wspomnieć o tak zwanych "śledzikach", kojarzące się kiedyś z dziecięcymi krawatami, dziś zyskują na popularności także u starszych panów. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdemu ten rodzaj będzie pasować. Wielkość krawata, który nosimy powinna być wprost proporcjonalna do wielkości naszego ciała. We wszystkim musimy odnaleźć harmonię!

Mimo tego, że krawat kojarzy się nam z czymś eleganckim, wystawnym, oficjalnym, to częściej można go spotkać jako element codziennej, luźnej garderoby panów, dołączony do koszuli dżinsowej, czy w kratkę. Wydaje mi się, że krawat wraca do łask, kiedyś mężczyźni tylko czekali na moment, w którym będą mogli go ściągnąć, a dziś - dziś szukają okazji, aby go ubrać.


Może jednak mucha? A co z muchą? Jest to przede wszystkim modny i niesamowicie stylowy dodatek do naszego ubioru. Pasuje właściwie do każdego stylu. Coraz częściej możemy spotkać osoby noszące muchę nie tylko do białej koszuli, ale także jako element codziennego outfitu. Wydaje się, że przestaje być kojarzona z atrybutem Pana Młodego, czy kelnera, a staje się uosobieniem szyku w wielu różnych odsłonach. W końcu mucha to różnorodność kolorów, materiałów i form. Nic więc dziwnego, że widujemy ją także za dnia, mieszaną z koszulą jeansową, czy wystającą ponad bluzę lub sweter. W związku z tym, nasz przepis na idealny look jest prosty - ubierz się w swoje ulubione ciuchy i dodaj do nich muchę - gwarantujemy, że panie oszaleją na Twoim punkcie!


Zatem - krawat, czy mucha? Według ekspertów mucha wygrywa ten pojedynek, chociaż i jedno i drugie przechodzi w ostatnim czasie modową rewolucję. Nie mniej jednak, to właśnie mucha, a nie krawat chętniej jest przenoszona do codziennego ubioru. Dziennikarz mody i stylista Marcin Brylski zaznacza jednak, że trudno jest wskazać jednoznacznie, która opcja jest lepsza, ze względu na to, że bardzo istotny jest też kontekst, czy osobowość i budowa danego mężczyzny. W końcu nie każdemu we wszystkim dobrze. W takim wypadku radzimy spytać o zdanie partnerki lub partnera, którzy na pewno szczerze doradzą, co powinniście nosić, by robić wrażenie. Bez względu na to, czy krawat, czy mucha - nosząc jedno z nich, wyglądacie męsko i szykownie :).
You may also like

Brak komentarzy: